Проект реалізовується упродовж дев’яти років поспіль. Його мета — формувати простір для самовираження молодих українських творців й популяризувати їх мистецтво у світі.
2011 року International Association of Culture and Art ініціювала в Україні проект, крізь призму якого яскраво помітно творчий потенціал України на перспективу. Проект, у якому можуть брати участь молоді творці від 5 до 16 років, презентує талановитих юних митців, котрі своїми роботами пропагують креативність думки, нестандартне мислення та пошук нових візій. Координатором проекту “Конкурс образотворчого та декоративного мистецтва “ПРОСТО НЕБИЛИЦІ” в Україні є Львівський обласний благодійний фонд “ТОРБА”, а організатором – Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив.
Впродовж діяльності Проекту участь у ньому взяли не одна сотня дітей, які мешкають у спеціалізованих закладах Львівської області (сирітських будинках, школах інтернатах тощо). Доброчинна участь оргкомітету, спонсорів, меценатів та шанувальників мистецтва багатьох країн Європи створює для дітей, що перебувають у цих осередках, справжню подію. Візити в такі заклади є неоціненним джерелом спілкування як для гостей, так для іх мешканців.
На пам’ять про зустріч їм завжди вручається організаторами художній реманент, канцтовари, солодощі, одяг тощо. Щороку протягом тривання Проекту — з квітня по листопад, — команда оргкомітету відвідує спеціалізовані заклади, проводить для їх вихованців майстер-класи з живопису та графіки, а потім допомагає подати роботи до експозиції.
Цього року юні творці, які позбавлені батьківської опіки, традиційно мали можливість взяти участь у Проекті. Варто зазначити, що роботи таких учасників «ПРОСТО НЕБИЛИЦЬ» є позаконкурсними і приймаються до виставки без попереднього оцінювання.
До участі у Всеукраїнському проекті “ПРОСТО НЕБИЛИЦІ” 2019 року надійшло 878 робіт з 22-х областей України. У конкурсі взяло участь 787 робіт, з них понад три десятки від дітей позбавлених батьківської опіки, що живуть у сиротинцях Львівської області. До експозиції кращих увійшло понад 150 робіт.
Вже традиційно до складу кваліфікаційної колегії запрошуються фахівці не лише з нашої країни. До складу кваліфікаційної комісії 2019 року International Association of Culture and Art запросила 5 фахівців із образотворчого та декоративного мистецтва з України і 3 особи з-поза її меж. Цьогоріч запрошено художників, критиків мистецтва, викладачів та науковців з України, Польщі, Швейцарії та Литви:
Володимир Іванишин – художник різьби по дереву, старший викладач кафедри художнього дерева Львівської національної академії мистецтв, член Національної спілки художників України. Львів, Україна.
Алла Руденченко – доктор педагогічних наук, декан факультету декоративно-прикладного мистецтва, професор кафедри монументально-декоративного живопису Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Михайла Бойчука. Київ, Україна.
Сергій Брильов – скульптор, старший викладач кафедри рисунку та живопису Київського національного університету технології та дизайну. Київ, Україна.
Наталія Копитко – художник, керівник кафедри мистецької едукації Інституту малярства і мистецької едукації Університету КЕН у Кракові. Краків, Польща.
Мар’яна Демчук – живописець, фотохудожник. Цюріх, Швейцарія.
Ігор Кожан – заслужений працівник культури України, генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Львів, Україна.
Галина Отчич – художник-аквареліст, художник-ілюстратор, архітектор, дизайнер, Президент українського міжнародного акварельного товариства IWS Ukraine. Львів, Україна.
Вайціс Гінтаутас – художник, голова відділення живопису у Каунасі Спілки художників Литви. Каунас, Литва.
13 грудня 2019 року відбулась урочиста презентація і нагородження авторів у Львівському палаці мистецтв.
До експозиційної колекції кращих творів Всеукраїнського проекту для молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2019 року увійшли роботи зі скульптури, живопису, графіки та мішаних технік.
Особливі відзнаки отримали:
Аліса Гризун, 12 р., м. Суми;
Богдан Кіяшко, 8 р., м. Ніжин;
Вікторія Гуріна, 15 р., м. Кремінна;
Єлизавета Загамула, 16 р., м. Нікополь;
Єлизавета Макуха, 10 р., м. Шостка;
Ілона Андрущенко, 14 р., м. Львів.
Ірина Максимчук, 15 р., м. Ніжин;
Катерина Сокол, 13 р., м. Хмельницький;
Марія Чернова, 9 р., м. Кремінна;
Наталія Ребенко, 14 р., м. Середина-Буда;
Олексій Мар’єта, 13 р., м. Суми;
Ольга Антонюк, 10 р., м. Нетішин;
Поліна Ковтонюк, 15 р., м. Черкаси;
Софія Дмитренко, 11 р., м. Суми.
ЛАУРЕАТИ І СТУПЕНЯ
ЛАУРЕАТИ ІІ СТУПЕНЯ
Настя Кролевецька 13р.
Без назви
ШосткаІрина Стасишин 9р.
А ми на дереві живем!
ЛьвівДарина Мусієвська 6р.
Диво-люди
ЛьвівОлена Єрмоленко 11р.
Ой, на горі три коти…
СєвєродонецькМарія Федух 13р.
Друзі наші менші
ХмельницькийМаксим Жмурко 10р.
Фрагмент
ОхтиркаЮстина Сеньків 9р.
Цвіт папороті
Новий РозділАліна Пєвнєва 14р.
Круторогий крококрил
Сєвєродонецьк
ЛАУРЕАТИ ІІІ СТУПЕНЯ
Марiя Перекопська 14р.
Світ казок
Кривий РігАнастасія Мучичка 7р.
Чудо-кіт
ВоловецьДарія Щербакова 9р.
Бегемот та равлик
ХерсонМарія Набока 12р.
Звіздар
ХерсонВікторія Черкас 12р.
Лис Микита
КоломияДіана Чубан 14р.
“Я не жирафа” – сказала істота
КоломияРостислав Іваницький 8р.
Дивозвір, що співає
СоснівкаПоліна Зубко 13р.
Джентльмен з викрутасами
СєвєродонецькАнна Тютюнник 13р.
Зародження нового світу
Львів
Роботи, які увійшли до експозиційної колекції кращих творів проекту 2019 року
Звертаємо особливу увагу, що у Проекті діяльність ведеться виключно як громадська ініціатива і, відповідно, щороку докладаються великі зусилля організаторів, добродіїв, меценатів і митців України та країн-партнерів.
Державне підприємство «Укрпошта», завдяки доброзичливості та оперативності львівської дирекції, випустило чергову авторську марку Проекту.
Особлива дяка Львівському Авторському Драматичному ТЕАТРу «СПІРОГРАФ», без якого складно уявити як підготовку самого Проекту, так і проведення його урочистих заходів та гастрольних презентацій.
Деб’ютером у партнерському гроні Проекту 2019 року стала Національна спілка художників України (НСХУ).
Незважаючи на скорочення терміну презентації експозиційної збірки у Львові, виставкове турне «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ»-2019 передбачає якіснішу співпрацю з партнерами Проекту у арт-галереях поза межами Львова і України загалом.
Спільними зусиллями ми у змозі допомогти талановитим юним творцям України і презентувати їхні здобутки світові.