Школа мистецтв “СПІРОГРАФ” заснована 2003 року Львівським обласним благодійним фондом “ТОРБА” у рамках міжнародного проєкту “Високий рівень культури – європейському місту”. Школа є інтелектуальною власністю свого засновника – Благодійного Фонду “ТОРБА”, який опікується нею і завдяки якому у ній мають можливість займатись також діти, яким не дуже пощастило в житті. У червні 2007 року згідно з рішенням координатора – Наглядової Ради Благодійного Фонду, офіційну назву змінено на «Студія культури та мистецтв “СПІРОГРАФ”»; у вересні 2013 року, із розбудовою структури та програми, стратегії розвитку та глибшого вивчення предметів і напрямків, за рішенням Наглядової Ради Благодійного Фонду, едукаційний проєкт “СПІРОГРАФ” перейшов у повне підпорядкування ГО “Центр Культурно – Мистецьких Ініціатив” і функціонує, як відокремлений його підрозділ – едукаційна Філія “СПІРОГРАФ”.

У квітні 2007 року Студія стала членом INTERNATIONAL ASSOCIATION OF CULTURE AND ART.
Мета проєкту полягає у наданні можливості усім бажаючим особам стати її учасниками  в незалежності від статі, національності та соціального становища, що доступно найменш захищеним представникам суспільства.

З моменту свого заснування Школа проводить діяльність у просторах різних державних, комунальних та приватних організацій міста. Оскільки здебільшого простори усі структури надають едукаційній інституції на комерційних засадах, можливість для реалізації соціальної складової у культурно-мистецькій діяльності СПІРОГРАФ має досить скромну, проте стабільну. Тут до сьогодні мають можливість реалізувати свій потенціал десятки осіб соціально потребуючих категорій: діти позбавлені батьківської опіки, з особливими потребами, etc.

Вік учасників Школи від 3,5  до  100 років!

Комплексна загально-пізнавальна програма Школи “Творчий дошколярик” розрахована на осіб віком від 3,5 до 5 років. За окремими напрямками приймаються учасники з 5 років. Особи віком понад 17 років відвідують заняття у системі “Сеньйори” теж за окремими напрямками.

Пропонована програма:

  • танець (естрадний, бальний, народний);
  • театральне мистецтво (акторська майстерність, сценічна мова, сценічний рух, вокал, пантоміма, основи режисури);
  • образотворче та декоративне мистецтво (рисунок, живопис, кольорознавство, композиція, витинанка, малюнок на склі, інсталяції, колаж, писанкарство);
  • історія мистецтва;
  • іноземні мови (польська, англійська, японська);
  • міжнародний етикет.

Академічна спеціалізована програма уможливлює вибір кожного учасника-випускника обов’язкової загально-пізнавальної програми найбільш захопливого для нього напрямку з метою подальшого поглибленого студіювання:

  • катедра театрального мистецтва;
  • катедра танцю;
  • катедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва;
  • катедра іноземних мов.

При Школі з 2005 року повноцінно працює Едукаційна театральна лабораторія “СПІРОГРАФ” під опікою Львівського Авторського Драматичного Театру “ScenA8”.

Найкращі студенти рекомендуються до отримання стипендії.

До занять з учасниками залучаються фахівці з відповідних напрямків. Координуючим органом цього проєкту є Рада, у склад якої входять діячі культури та мистецтв, викладачі вищих навчальних закладів й працівники наукових інституцій. В часі своєї діяльності Школа, а саме її учасники, студенти та викладачі є учасниками якісних як міських, всеукраїнських, так і в міжнародних проєктів.

Детальна інформація про діяльність Школи за адресою spirograph.org