Презентуємо науково-публіцистичний вісник «Альманах «KAZ.KAR.» 2016/2019

  • 10 Серпня, 2020
Вітаємо учасників ІV Міжнародного благодійного фестивалю (трієнале) казок «KAZ.KAR.» 11.06–14.06.2016 року та V Міжнародного благодійного фестивалю (трієнале) казок «KAZ.KAR.» 30.05–02.06.2019 року з виходом у світ другого видання науково-публіцистичного вісника «Альманах KAZ.KAR.» 2016/2019.

Оргкомітету Фестивалю й редакції альманаху підготовка, опрацювання матеріалів та формування самого видання далась не просто, та все ж задумане стало успішною реальністю.

Завдяки значній кількості людей доброї волі опубліковано результати великої роботи усіх учасників Фестивалю: театральних колективів, художників, ілюстраторів, танцюристів, літераторів, дослідників феномену казки, волонтерів, меценатів, спонсорів, гостей міжнародної події та шанувальників цього виду мистецтва, для якого немає обмежень ні у віці, ані в кордонах.

Цікавинка «Альманаху KAZ.KAR.» полягає ще й у тому, що перебіг численних дійств Фестивалю 2016 і Фестивалю 2019 викладено не одні за іншими. Їх згруповано таким чином, що кожен з фестивалів має свою титульну сторінку часопису, а матеріали хронологічного розвитку подій різних років спрямовані назустріч до середньої сторінки видання. Під час перегляду альманаху цей принцип уможливлює для читача стати, хоча й заочним, втім повноцінним учасником фестивалів 2016 й 2019 років, незалежно один від одного.

Рубрикація властива і для висвітлення подій у межах IV та V фестивалів.

Альманах представляє наукові матеріали: тези, реферати й статті окремих дослідників феномену казки, доповіді й повідомлення яких були виголошені у рамках круглого столу. Традиційно обговорення базувалося на двох основних проблемах – «Феномен казки у пізнавально-виховному процесі суспільства» та «Сучасна візуалізація казки: книга, сцена, анімація».

Цінними також є інші рубрики альманаху. Наприклад, опубліковані літературні твори казкарів, які пишуть від душі для усіх, хто цікавиться та захоплюється світом казки, як засобом мандрівки у дивовижний, унікальний світ. Твори спрямовані для тих, хто розуміє, що цей жанр дає відповіді на ключові питання для малечі й дорослих: де шукати себе і де те, заповітне «своє місце у світі»?!

Альманах є своєрідною мобільною галереєю творчості художників та ілюстраторів казок. Це, хоча й компактний, одначе промовистий майданчик для популяризації творчості як професійних віртуозних митців, так і широкої авдиторії, яка надихається світом казки й створює власні образотворчі візії.

Унікальність цього другого історичного виходу у світ видання полягає у тому, що у ньому представлено короткий каталог і презентацію І міжнародного арт-проєкту «Art Axis». Значущість цього івенту є очевидною: участь у ньому можуть брати на рівних засадах як професійні художники, так і початківці, які взаємно оцінюють один одного, один в одного навчаються і один одного стимулюють. Тільки щирі й відважні метри образотворчого мистецтва готові брати участь у такому цікавому експерименті. Проєкт відкритий лише для тих художників, які примножують справжнє мистецтво, контактують зі світом без надуманих чи штучно навіяних амбіцій.

«Альманах KAZ.KAR.» – це чудовий, доброзичливий майданчик і для дискусій щодо новин театрально-сценічного мистецтва. Видання структуровано таким чином, що, наче на інтермедійній афіші, представлено фестивальний репертуар різних колективів України й зарубіжжя.

Часопис став також популяризатором прихильників хореографічного мистецтва. На його сторінках можна ознайомитися з вервицею численних колективів, які взяли участь у шоу-марафоні, присвяченому казці.

Важливо зазначити, що своєрідна калейдоскопічна збірка з назвою «Альманах KAZ.KAR.» – це пост-фестивальне видання, у якому співіснують висвітлені різноманітні події: наукові, художні, навчально-освітні, а що найважливіше – благодійні. Адже особливими гостями фестивалів «KAZ.KAR.» завжди є діти позбавлені батьківської опіки, інтернатів, з різноманітними вадами, діти і сім’ї воїнів України.

Казковий вісник є архівним нотатником Добрих, Змістовних, Справжніх подій, які стають історією. Через кожні три роки ми знову їх реалізовуємо з творчою міжнародною спільнотою.

Оргкомітет вдячний усім Добродіям і Людям, які не були довго прохані у допомозі підготовки до друку альманаху. Очевидно, ці щирі постаті усвідомлюють, що видання висвітлює знакової події, які вкотре відбулися лише завдяки громадській ініціативі. Завдяки не одному десятку Людей, наших сучасників, «KAZ.KAR.» залишається мистецькою, культурною та інтелектуальною міжнародною платформою, у якій вже не вперше зустрілося понад 10 країн світу.

Незважаючи на пандемію COVID-19 й карантин та обмежені можливості щодо проведення заходів, «Альманах KAZ.KAR.» 2016/2019 побачив світ. Для цього організаторам проєкту «KAZ.KAR.» знадобився цілий рік підготовки для успішної його публікації. У зв’язку із карантинними обмеженнями презентувати видання наживо, на разі, немає можливості, тож презентуємо Науково-популярний вісник «Альманах KAZ.KAR.» 2016/2019 у віртуальному форматі.

На друкованих сторінках видання не зазначено про допомогу ТОВ «РСП «ШУВАР», оскільки до керівництва цього підприємства в особі пана Федишина Івана редколегія звернулася вже після верстки альманаху. Варто зазначити, що дирекція ТОВ «РСП «ШУВАР» доброзичливо відгукнулася і, розуміючи ситуацію, посприяла завершити збір коштів для розрахунку за друкарські послуги.

Тому у цей урочистий момент, під час презентації, від імені усього оргкомітету висловлюємо щиру вдячність ТОВ «РСП «ШУВАР» за допомогу й вітаємо його з красномовним дебютом у гроні меценатів та партнерів міжнародного проєкту «KAZ.KAR»! Принагідно і вкотре вдячні усім, хто постійно підтримує проведення як окремих проєктів, так і діяльність загалом нашого Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив.

ISBN 978-966-938-406-5
© ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив».
1-2 (2) 2020 / 1-1 (2) 2020