Просто Небилиці 2022

 • 31 Січня, 2023

З 2011 року щороку реалізовується Проєкт, який популяризує мистецтво України. Його мета – відкрити простір для самовираження молодих українських митців й пропагувати їхню творчість у світі. Зусиллями організаторів, добродіїв, меценатів та митців України і країн-партнерів Проєкт реалізовується упродовж усього часу як громадська ініціатива.

Завдяки старанням організаторів та з участю партнерів упродовж 12 років «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» презентувалися у Львові, Києві, Дніпрі, Житомирі (Україна), Варшаві, Кракові (Польща), Цугу (Швейцарія), Мілані (Італія), Парижі (Франція), Стокгольмі (Швеція), Пряшеві (Словаччина).

Упродовж діяльності Проєкту вдалось уможливити участь не однієї сотні дітей, які мешкають у понад двох десятках спеціалізованих закладів Львова та Львівської області (сирітських будинках, школах-інтернатах тощо). Зусиллями оргкомітету, спонсорів, меценатів та шанувальників мистецтва багатьох країн Європи було придбано для дітей цих осередків художній реманент, канцтовари і солодощі. Під час тривання Проєкту команда оргкомітету працює з вихованцями спеціалізованих закладів, зокрема проводить майстер-класи з живопису та графіки і допомагає презентувати їхні роботи у виставці. Завдяки усім добродіям юні творці, які позбавлені батьківської опіки, щороку знову мають можливість взяти участь у Проєкті.

У 2022 році прийом робіт тривав від 2 липня до 18 жовтня. За цей час оргкомітет традиційно відвідав осередки для осіб позбавлених батьківської опіки і з особливими потребами, забезпечив понад два десятки вихованців таких осередків професійним художнім реманентом. Завдяки програмі Проєкту кожному охочому вдалося створити художню роботу, яка презентуватиметься в рамках вернісажу «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2022.

В Україні Проєкт ініційований International Association of Culture and Art 2011 року. Координатором з моменту застування Проєкту є Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», а його організатором – ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив».

Згідно з міжнародним протоколом до складу кваліфікаційної колегії щороку запрошується 9 фахівців з образотворчого та декоративного мистецтва, істориків мистецтва, галеристів. До складу колегії 2022 року запрошено 4 осіб з України і 5 фахівців з-поза її меж. За роки реалізації Проєкту в переглядах та оцінюванні робіт взяли участь представники з України, Польщі, Угорщини, Франції, Коста-Ріки, Еквадору, Словаччини, Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Італії, Японії, Литви, Швеції, Швейцарії, Мексики, Косово.

Усі учасники, члени колегії, гості та дипломатичні представники (партнери) традиційно присутні на урочистій церемонії, яка зазвичай відбувається під час кульмінації Проєкту. Дотримуючись заходів безпеки у зв’язку із злочинною збройною агресією країни-терориста – московії на території України, оголошення результатів конкурсної програми Проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2022 заплановано онлайн. Отож, усі охочі й зацікавлені зможуть оглянути чергову презентацію експозиції кращих художніх творів, дізнатися про оголошені результати та відзначення їх авторів. Протягом 2023 року виставку можна буде оглянути в онлайн-галереї Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив та безпосередньо у виставкових залах партнерів Проєкту.

Оргкомітет Всеукраїнського проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» висловлює щиру вдячність усім, хто самовіддано і безкорисливо кожен рік допомагає успішно його реалізовувати. Окрема подяка тісному грону добродіїв та меценатів, котрі, попри усю складність сьогодення, підтримали Проєкт 2022 року. Ця небайдужість є надважливою, оскільки цьогоріч у бюджеті як місцевого, так державного рівня не знайшлося можливості підтримати «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ». Отож 12 едицію, як і значну більшість попередніх, реалізовано завдяки добрій волі Людей з глибоким усвідомленням доцільності Проєкту, самоповагою та великим Добрим серцем.

Велика шана сталому партнеру Проєкту – колективу Львівського Авторського Драматичного ТЕАТРу «ScenA8» (t.artcenter.org.ua).

Для участі у Всеукраїнському проєкті «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2022 року надійшло 557 робіт з 10-х областей України. У конкурсі взяло участь 519 робіт, з них – 21 від дітей, які позбавлені батьківської опіки і з особливими потребами, котрі мешкають у спеціалізованих осередках Львівської області.
До експозиції кращих творів Всеукраїнського проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2022 увійшла 131 художня робота.

До Міжнародної кваліфікаційної колегії Всеукраїнського проєкту для молодих митців «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2022 увійшли:

Владімір Ганай – художник-абстракціоніст, викладач 3-D графіки та завідувач кафедри образотворчого мистецтва Пряшівського університету в Пряшові. Пряшів, Словаччина.

Вероніка Зайцева – художник книжкової графіки, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри декоративного мистецтва і реставрації Київського університету ім. Бориса Грінченка. Київ, Україна.

Беснік Ксемайлі – художник-аквареліст, професор кафедри образотворчого мистецтва і архітектури в Університеті Косово, керівник організації IWS у Косово, лауреат міжнародних арт-проєктів: Contemporary Watercolor, Excellence та Elite Awards etc; засновник галереї WS BXH Gallery в Косово. Пріштіна, Косово.

Франческо Кусумано – живописець-авангардист з Швейцарії італійського походження, член Асоціації художників Цюріха. Автор понад трьох десятків індивідуальних та колективних виставок у Швейцарії, Італії, Німеччині, Австрії. Бюлах, Швейцарія–Італія.

Тере Лоджеро – художник-аквареліст (пейзажист), автор понад кількох десятків персональних виставок, з них – 30 реалізовані у Мексиці. Лауреат виставок у Мексиці, Болгарії, Пакистані та Італії. Член мексиканського товариства акварелістів. Мехіко, Мексика.

Дорота Пірамідовіч – доктор мистецтвознавства, професор, заступник директора Інституту Мистецтва Польської Академії Наук. Варшава, Польща.

Володимир Сандюк – Заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва та реставрації Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, Лауреат премії ім. Ярослава Лукавецького, член Національної спілки художників України, автор понад тридцяти персональних виставок. Івано-Франківськ, Україна.

Ярослав Тарновський – художник-галерист, засновник Арт-центру «Зело», член Національної спілки художників України. Полтава, Україна.

Наталія Урсу – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка. Кам’янець-Подільський, Україна.

ЛАУРЕАТИ І СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ II СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ III СТУПЕНЯ

ОСОБЛИВІ ВІДЗНАКИ ОТРИМАЛИ:

 • Амелія Каратнюк 13 років Львів
 • Анастасія Мельничук 9 років Володимир
 • Анастасія Мудрик 16 років Львів
 • Валерія Зубченко 10 років Кривий Ріг
 • Захар Загреба 7 років Петропавлівська Борщагівка
 • Злата Цибулькова 7 років Стрий
 • Меланія Кравець-Королишин 16 років Львів
 • Нікіта Задирака 14 років Шостка
 • Поліна-Єва Юр’єва 13 років Львів
 • Софія Пискун 9 років Вороніж

Усім добродіям висловлюємо подяку за допомогу в організації участі дітей позбавлених батьківської опіки та осіб з особливими потребами у Проєкті 2022 року.