Просто Небилиці 2024

  • 12 Січня, 2025

Всеукраїнський проєкт для молодих митців — «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ»

2024 рік увійшов в історію як дуже непростий, але успішний час у житті щорічного Всеукраїнського проєкту для молодих митців — «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ». Незважаючи на виклики третього року повномасштабної війни в Україні, проєкт продовжує успішно реалізовувати свою місію — підтримувати і популяризувати мистецтво молодих українських творців.

Проєкт, який реалізовується на міжнародному рівні вже 14 років поспіль, відкриває молодим митцям простір для самовираження та знайомить світ із їхніми роботами. Увесь цей час ініціативу реалізовано винятково завдяки зусиллям організаторів, меценатів і партнерів з України та з-за кордону, без залучення державного фінансування.

За час конкурсної активності проєкту юні митці з різних куточків України подали понад 13 тисяч робіт. З них майже 2 тисячі увійшли до експозиційної збірки найкращих, яка стала основою для виставок як в Україні, так і за кордоном. Роботи українських митців було демонстровано в Польщі, Словаччині, Швейцарії, Італії, Франції, Швеції та інших країнах. Загалом художні праці, представлені у проєкті, мали можливість побачити поціновувачі мистецтва у понад 20 державах світу.

Проєкт «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» окрему увагу приділяє роботі з дітьми, які виховуються у сиротинцях та школах-інтернатах. Для них організовуються майстер-класи, забезпечується художній інвентар і канцтовари. Ця ініціатива дозволяє сотням дітей долучитися до мистецтва та представити свої роботи на конкурс.

10 жовтня 2024 року відбулося завершення прийому робіт до чотирнадцятої едиції конкурсу.

До участі у проєкті було подано 738 робіт, з яких 717 кваліфіковано. До експозиційної колекції Всеукраїнського проєкту «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» 2024 увійшло 130 художніх праць.

28 грудня завершилась робота міжнародного журі, до складу якого увійшли 9 практикуючих фахівців:

Орміра Лулані — художниця, монументаліст, учасниця численних виставок, фестивалів і бієнале акварелі в Албанії та за кордоном (Італія, Канада, Іспанія, Україна, Гонконг, Туреччина, В’єтнам тощо). Займає посаду керівника сектора мистецтва та проєктів у Тиранській художній галереї, є віце-президентом культурної організації VIZart і представницею Албанії в IWS (Global Organization of Watercolorists), Тирана, Албанія.

Кіт Мюррей — художник, викладач, пастор та член таких мистецьких організацій як The Only Animal Theatre Society та The Green Fools Theatre Society. Вони відомі своїми кураторськими проєктами, міждисциплінарним підходом і участю в численних міжнародних мистецьких виставках, Калгарі, Альберта, Канада.

Карла Кім (Хе Сук Чан) — художниця, педагог, член Асоціації корейських художників, Асоціації художників корейської акварелі та L’arc En Ciel Atelier, Сеул, Південна Корея.

Арманд Жомо — сценограф і художник, власник та директор галереї ArtArt у Флоренції. Працював сценографом у театрах та на телебаченні, а також займався графічним дизайном, учасник численних міжнародних виставок і фестивалів, лауреат премій, таких як «Premio Italia» (1995), «Arturo Puliti – Premio 2011» та «Мистецька премія Тирани». Він є віце-президентом Vizart Cultural Organization, Флоренція, Італія.

Інгрід Лефевр — художниця, учасниця чисельних міжнародних мистецьких колективних виставок, яка працює з аквареллю та змішаними техніками, Гент, Бельгія.

Роман Яців — історик, теоретик мистецтва, музейник, арт-менеджер, художник, дизайнер, педагог; професор, доктор історичних наук, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, Заслужений працівник культури України, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, Львів, Україна.

Петро Сипняк — живописець, Народний художник України, член Національної спілки художників України, член Клубу Українських Мистців, автор власних виставок і учасник колективних виставок в Україні та за кордоном, Львів, Україна.

Елеонора Білінська — художниця моделювання одягу, авторка численних персональних і колективних виставок з малярства на склі в Україні та за кордоном, зокрема у США, Канаді. Членкиня Національної спілки народних майстрів народного мистецтва України, Львів, Україна.

Марі Андерссон — художниця-акварелістка, авторка численних персональних і колективних виставок в Швеції та за кордоном, є членом IWS (International Watercolor Society), а також організатором і викладачем численних акварельних майстер-класів, Оррвікен, Швеція.

Січень 2025 року знаменувався оголошенням результатів, нагородженням переможців і презентацією найкращих художніх праць у каталозі, який традиційно супроводжує кульмінацію проєкту.

ЛАУРЕАТИ І СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ ІІ СТУПЕНЯ

ЛАУРЕАТИ ІІІ СТУПЕНЯ

Особливі відзнаки отримали:

  • Ангеліна Олійник, 15р. Моє маленьке лисеня. Охтирка
  • Андріана Волошин, 16р. Тінь страху. Львів
  • Анна Бербенюк, 14р. Секрети лісового будиночка. Івано-Франківськ
  • Анна Маєр, 14р. Вже осінь … Середина-Буда
  • Антоніна Зубарь, 9р. Чудо-міст. Львів
  • Артем Колгаев, 10р. Кавуневий диво-світ. Шостка
  • Вікторія Пилипів, 7р. І серед гір бувають чудеса. Калуш
  • Вікторія Кохман, 14р. Куди тікає час? Калуш
  • Вікторія Письменна, 15р. Ukrainian Figures in Meowerse. Городище
  • Володимир Філон, 9р. Вдалий улов. Шостка
  • Дарина Руда, 9р. Риба. Львів
  • Єлизавета Панчишин, 13р. Полювання блакитного Жабокрила. Львів
  • Іван Гавриляк, 10р. Лісовий лабіринт. Івано-Франківськ
  • Іванна Кукицяк, 14р. Гарбузовий дім. Стрий
  • Ірина Дмитрів, 9р. Веселе тріо. Львів
  • Катерина Дзюба, 12р. Забави казкового крокодила. Шостка
  • Кіра Чудновська, 9р. Художник обирає цікаву натуру. Кривий Ріг
  • Марія Малиневська, 9р. Веселі пташечки. Львів
  • Меланія Гуль, 7р. Наречені. Львів
  • Олеся Фештей, 11р. Кавунове дерево. Івано-Франківськ
  • Ольга Гончарук, 9р. Осінній вечір. Моршин
  • Поліна Тимошенко, 11р. Жовтий позитив. Шостка
  • Софія Демʼянчук, 13р. Та що все плутає. Шостка
  • Софія Карпович, 15р. Паростки свідомості. Львів
  • Юстина Грицаюк, 13р. Кіт ЕШУ. Львів
  • Юстина Щербата, 14р. Галактики, зорі, майбутнє. Львів
  • Яна Расторгуєва, 10р. Холодна осінь. Стрий
  • Яна Сачук, 12р. У чарівному лісі. Володимир
  • Яна Шолок, 8р. В чорно-білому світі. Львів
  • Ярина Галюк, 8р. Водяник. Івано-Франківськ

Цього року проєкт дев’ятий рік поспіль супроводжується виходом у світ іменної марки «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ 2024» від Укрпошти. Ця традиція продовжує підтримувати популяризацію українських молодих митців у світі.

Через загрози, пов’язані з російською злочинною агресією на території України, презентація результатів та виставка відбудуться в онлайн-форматі. Ознайомитися з експозицією можна буде у віртуальній галереї Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив та Львівського обласного благодійного фонду «ТОРБА», а також у фізичних виставкових просторах галерей-партнерів у рамках їхнього графіку роботи, враховуючи стан небезпеки в Україні. За межами України презентації відбуваються згідно з графіком виставкової активності галерей-партнерів.

Проєкт «ПРОСТО НЕБИЛИЦІ» ініційовано International Association Culture and Art у 2011 році. Координацію здійснює Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА», а організатором є ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив».

Оргкомітет висловлює глибоку вдячність усім меценатам, партнерам і добродіям, які підтримують проєкт. Невимовна подяка постійним партнерам. Особлива вдячність 2024 року — ринку «Шувар» та Львівському Авторському Драматичному Театру «ScenA8», а також новим партнерам і тим, які повернулися до грона повноцінних меценатів, зокрема «Першій універсальній склонарізці».

«Спільними зусиллями ми можемо допомогти талановитим юним творцям сьогодні, щоб людство пишалося ними вже завтра» — Андрій Сендецький, генеральний координатор та художній керівник проєкту.

Програма й актуальна інформація стосовно Проекту на офіційних сайтах координатора Проекту lvivtorba.com та організатора Проекту artcenter.org.ua