Кульмінація Міжнародного благодійного фестивалю казок «KAZ.KAR.» 2016

  • 16 Червня, 2016

11-14 червня 2016 року відбулась четверта едиція Міжнародного благодійного фестивалю (трієнале) казок «KAZ.KAR.», який проводиться у місті Львові з 2006 року.

Основні події у межах програми Фестивалю розгортались в Театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», Драматичному театрі ім. Лесі Українки, Театрі «СПІРОГРАФ», Центрі Культурно-Мистецьких Ініціатив, Львівській національній галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького та Львівському палаці мистецтв. Участь у IV міжнародному марафоні казок взяли як юні, так зрілі та маститі «казкарі» з Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Іспанії, Італії, Шотландії, Ірану, Німеччини та України.

Фестиваль охопив такі номінації:

Номінація «театральне мистецтво»:

колективи презентували вистави-казки як для дітей, так і для дорослих у театрах Львова. Спектаклі зіграли у Театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», Драматичному театрі ім. Лесі Українки, Обласному театрі ляльок, Авторському театрі «СПІРОГРАФ». У програму номінації «театральне мистецтво» Фестивалю 2016 року увійшло 16 вистав-казок.

Номінація «образотворче мистецтво»:

художні твори можна оглянути у Галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького з 11 до 30 червня 2016 року. Впродовж фестивальних днів 11 та 12 червня на  площі перед Палацом графів Потоцьких (Коперника 15) відбувались конкурс-пленер для учасників Фестивалю та майстер-класи з живопису, ілюстрування казок, боді-арту, ілюмінування буквиці для усіх охочих. 13 червня відбулись майстер-класи для учасників Фестивалю у Центрі Культурно-Мистецьких Ініціатив та в Українській академії друкарства. Практикуми провели митці-волонтери та викладачі Студії культури та мистецтв «СПІРОГРАФ», Української академії друкарства, Львівської філії Київського національного університету культури та мистецтв, Центру Культурно-Мистецьких Ініціатив міста Львова.

Номінація «література»:

презентації нових казок з вуст самих авторів. Читання казок відбулись 12 червня з 12:00 до 15:00 у дзеркальній залі Палацу графів Потоцьких. У межах цієї номінації відбулись також театралізовані читання казок у Театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» 12 червня з 14:00 до 15:30 год. Свої казки на цьогорічному Фестивалі презентували: Вікторія Ковальчук, Марічка Крижанівська, Олена Різник, Олекса Городенко, Тетяна Гаркуша, Іванна Литвинець, Софія-Стефанія Жилінська, Наталія Піддубна, Марія Солтис-Смирнова.

«Круглий стіл»:

доповіді дослідників феномену казки, вже традиційно, відбувалися перед кульмінацією Фестивалю 14 червня з 12:00 до 13:45 у дзеркальній залі Палацу графів Потоцьких. У рамках круглого столу були представлені дипломні роботи студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука. Після цього відбулась година пам’яті Олега Новохацького – засновника, художнього керівника та директора Львівського театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки», в якої відбулось зачитування й підписання Листа у Львівську міську раду та інші відповідні установи щодо ініціювання громадського обговорення на тему «Про присвоєння Львівському театру естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» імені Олега Новохацького».

Доповідачі:

Марина Демедюк;
Вікторія Ковальчук;
Ірина Ладюк;
Андрій Сендецький;

Ірина Ухман;
Олена Різник;
Олег Болюк;
Тетяна Скирда.

Урочиста церемонія:

кульмінація четвертої едиції міжнародного фестивалю казок «KAZ.KAR.» відбулась 14 червня. Неймовірний вітер та дощ змісив організаторів перенестись з-перед Палацу графів Потоцьких в світлу та затишну конференц-залу Львівського палацу мистецтв. Програма урочистості розпочалась з виступу юних виконавців відділення танцювального мистецтва Студії культури та мистецтв «СПІРОГРАФ». А далі, як звикло виступи офіційних гостей, членів міжнародного журі та вручення нагород та подарунків учасникам.

Слід зазначити, що однією з родзинок подій цьогорічного Фестивалю стала знакова подія –  вихід у світ Фестивальної марки, яку Державне підприємство «УКРПОШТА» випустило до четвертої едиції Фестивалю в ексклюзивному тиражі 140 штук, автор зображення на фестивальній марці є кандидат мистецтвознавства, докторант інституту народознавства Національної академії наук України Олег Болюк. Погашення Марки Фестивалю “KAZ.KAR.” 2016 відбулось в часі Урочистої церемонії закриття Фестивалю за участю радника генерального директора підприємства «УКРПОШТА», заслуженого зв’язківця України Анатолія Кидисюка; виконуючого обов’язки директора Львівської дирекції «УКРПОШТА» Миколи Ростова; автора логотипу Фестивалю та зображення на марці, кандидата мистецтвознавства Олега Болюка; голови журі цьогорічного Фестивалю, народної артистки України Ади Роговцевої та художнього керівника і президента Фестивалю Андрія Сендецького.

До участі у Фестивалі «KAZ.KAR.» 2016 вдалось запросити та залучити в події Фестивалю дітей, які позбавлені батьківської опіки, осіб неповносправних та дітей воїнів АТО. Дякуючи добродіям, партнерам, меценатам та учасникам Фестивалю цьогоріч участь у подіях Фестивалю взяло понад дві сотні осіб вище зазначених категорій. Дітям вдалось забезпечити транспортування, харчування, перегляд вистав-казок, участь у майстер-класах, екскурсії містом, огляд експозицій Галереї мистецтв та Музею народної архітектури та побуту, солодощі та подарунки.

До складу міжнародного журі цього року увійшли:
Вікторія Ковальчук, мисткиня, ілюстратор казок, лауреат Національної премії ім. Олени Пчілки (Україна);
Кжиштоф Мархлак, живописець, викладач Краківської академії мистецтв, співробітник Національного музею у Кракові, стажер міжнародного мистецького проекту Гугенхайм в Італії (Польща);
Оксана Федина, викладач Львівської національної академії мистецтв (Україна);
Яцек Сташевський, художник, продекан кафедри графіки Академії мистецтв у Варшаві (Польща);
Петра Ковальчикова, режисерка, викладач кафедри театрального мистецтва Академії мистецтв у Банській Бистриці (Словаччина);
Григорій Шумейко, народний артист України, актор та режисер Львівського національного академічного драматичного театру ім. Марії Заньковецької (Україна);
Ада Роговцева, народна артистка України, голова журі  Фестивалю «KAZ.KAR.» 2016 (Україна).

Члени комісії беруть участь у Проекті добровільно і, майже всі власним коштом приїхали у Львів.

IV Міжнародний благодійний фестиваль казок «KAZ.KAR.» 2016 організований та проведений без жодної державної. На запрошення до співпраці та підтримки не відгукнулись ні міська влада, ні обласна.

Ініціатор Фестивалю:
Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА»
Академічна рада «СКМ»

Організатори Фестивалю:
ГО «Центр Культурно-Мистецьких Ініціатив»
ТЕАТР «СПІРОГРАФ»
Львівський обласний благодійний фонд «ТОРБА»

Печать

Партнери:
Національна спілка театральних діячів України
Театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки»
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького
Львівський палац мистецтв
Українська академія друкарства
ЛФ Київського університету культури та мистецтв
Спілка істориків мистецтва Польщі
Академія мистецтв у Варшаві
Академія мистецтв в Банській Бистриці
International Association Culture and Art

Печать

Дякуючи сприянню Департаменту з питань культури ЛОДА та Міністерству культури України, а саме їх клопотанню до Посольства України в Ісламській Республіці Іран, оргкомітету вдалося уможливити участь у Фестивалі театральної групи з Тегерану (Іран).

Участь у Фестивалі дітей батьки яких перебувають у зоні АТО забезпечило благодійне товариство «Мій тато захищає Україну».

Інформаційні партнери:
ZIK, ТРК «ЛЬВІВ», ТК «НТА», Львівське радіо.

Приймають найкращі гостинні партнери Фестивалю у місті Львові:
ГотеліCitadel Inn, Леополіс, Рудольфо, Іbis Styles

РестораниСмаколик, Кумпель, Бачевських, Цукерня, Тарта, Varenyky InternationalСмачні сезони, Япона Хата, ПартіФон.

Кавовий партнер Фестивалю: найкращий заклад міста Львова – Львівська мануфактура кави.

Книжковий спонсор Фестивалю: Київське видавництво ОСНОВИ.

Найсолодший партнер Фестивалю:
Львівська кондитерська компанія – TURRON в тандемі з ТОВ «Лідо Трейд»;
Кондитерська фабрика «ВІКТОРІЯ Г.С.»

Постійні партнери культурно-мистецького марафону:
Перша Універсальна Склонарізка та компанія «Текстиль Контакт Львів».

Вся програма Фестивалю та участь такої великої кількості учасників та гостей у ньому стала можлива завдяки партнерів, спонсорів, меценатів, учасників та самовідданій роботі волонтерів оргкомітету Міжнародного благодійного фестивалю казок «KAZ.KAR.».